17
sty

Czy faktycznie restauracja to odpowiedni biznes?

Czy faktycznie restauracja to odpowiedni biznes?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dużo osób chce otworzyć lokal gastronomiczny – jednak zapewne każdy się orientuje, iż założenie knajpy to znaczący koszt. A poza tym, generalnie sytuacja jest taka, że restauracje padają o wiele częściej, niż firmy działające w innych branżach. No cóż, to naprawdę nie musi oznaczać, iż we wszystkich przypadkach jesteśmy niejako skazani na ogłoszenie bankructwa. Jeżeli tak rozumujemy, w sumie nie powinniśmy zakładać lokalu. To nie ma sensu! Pozytywne podejście to podstawa, pracownicy i smakosze potrafią to wyczuć.
- znajdź fajną niszę. Zatem chociaż nadal kuchnia turecka czy włoska są u nas szalenie popularne, to jednak fakty są takie, iż bez dwóch zdań warto oglądać się za trochę bardziej niszowymi typami. Może kuchnia rosyjska albo portugalska są OK?
- w żadnym wypadku nie oszczędzaj na jedzeniu. I tak narzut na jedzeniu jest duży, zatem nie ma sensu dawać porcji jak dla kilkuletniego dziecka. Nie chodzi w tym momencie o zapychanie żołądka, przecież nie o to się rozchodzi w jedzeniu, lecz często jest tak, że potrawy są śmiesznie małe.

Zobacz także:

Comments are closed.